PDF Tisk Email

Gynekologická ordinace AKUR
MUDr. Jiří Rohlíček
Šatrova 8
142 00 Praha 4

Tel: 241 719 639
www.akur.eu Personál :      

 MUDr. Jiří Rohlíček

 

 

 

Barbora Pešová

 

Histrorie ordinace

Výstavba

 Gynekologická ordinace AKUR byla otevřena 1.2.1996 v novostavbě  rodinného domu v Šatrově ulici, kde byla před stavbou pouze zahrada s malým dřevěným zahradním domkem. Stavba domu byla zahájena 4.12.1994.

Po těžších začátcích, kdy při ordinování současně probíhala dostavba vrchních podlaží rodinného domku

 došlo konečně dne 1.2.1998 ke kolaudaci celého domu. Další dva  roky trvaly postupné úpravy předzahrádky a vlastní zahrady do dnešní podoby.

K 10. výročí otevření ordinace bylo pro  zpříjemnění čekání na vyšetření  v čekárně vybudováno jezírko s vodotryskem a rybičkami, které zvlášť ocení děti čekajících maminek.

Provoz

Brzy po otevření ordinace byla tato vybavena ultrazvukovým přístrojem ( duben 1996) a po dlouhých jednáních s VZP v listopadu téhož roku zahájeno jeho rutinní  používání. V roce 2003 byl původní ultrazvukový přístroj nahrazen novým, modernějším.

Zpočátku bylo v ordinaci registrováno kolem 800 pacientek, které přešly z předešlého působiště Dr. Rohlíčka z Nuslí. Během roku 1997 se však počet registrovaných pacientek zvýšil až na 2000.  Při dosažení počtu 2000 registrovaných pacientek  bylo další přijímání nových pacientek pozastaveno, aby nebyla překročena kapacita ordinace a registrované pacientky nemusely dlouho před vyšetřením čekat. Protože však dochází ke stěhování pacientek a přecházení k jiným lékařům, bylo toto pozastavení odvoláno. Pacientky tedy mohou přijít kdykoli v ordinační době bez objednání a jsou vyšetřeny. Většinou není nutné dlouhé čekání. Výjimku tvoří akupunktura na níž je nutné se předem objednat. Ve středu a v pátek od 7 00 do odvozu odebraného materiálu do laboratoří mají přednost těhotné, které přišly v rámci poradny na odběr krve a též pacientky, u kterých byl odběr krve ordinován lékařem. Doporučujeme proto, aby pacientky, které nepřicházejí s akutním problémem a které nepředpokládají odběr krve,  se na gynekologii dostavily mimo tuto dobu.

Od r.  2007  je možné se v ordinaci nechat očkovat proti viru HPV, který způsobuje novotvary děložního čípku.

Od r. 2009 Bylo spektrum nabízených vyšetření rozšířeno o screening okultního krvácení do stolice, jako prevence vzniku karcinomu tlustého střeva a dále vyšetření DNA viz. Genetická analýza pro ženy.

Od října 2009 byl na základě přání pacintek v anketě instalován v čekárně automat k přípravě horkých nápojů ( káva, kappuccino, mocaccino, čokoláda, čokoláda s mandlovou příchutí). V případě zájmu by bylo možné zajistit výrobu polévky (vhodné např. pro pacientky, které přšily k ranním odběrům krve nalačno).

 Od června 2017 je čekárna vybavena systémem evidence pacientů EVIPA- díky tomuto systému po přihlášení pacientky kartou pojištěnce nebo jiným dokladem (občanský nebo řidičský průkaz) a sdělení důvodu návštěvy ( nabídka  možnoistí je přehledně napsána na panelu) se na monitoru lékaře tyto informace zobrazí. Lékař je tedy okamžitě informován kdo a proč přichází. Není tedy nutné klepat na dveře.

Věříme, že tento systém urychlí odbavení pacientek, které nejdou na vyšetření ( recepty, injekce, odběry, potvrzení).

Aktualizováno ( Úterý, 29 Květen 2018 07:55 )